Owocowy tydzień

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach o tematyce warzyw i owoców. Dzieci poznawały różnorodne owoce i warzywa, ich kształty, kolory, smak oraz właściwości zdrowotne. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają te produkty. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowe soki oraz pyszne sałatki owocowe. Z wielkim zaangażowaniem obierały, kroiły i mieszały owoce, a później z dumą degustowały swoje kolorowe kompozycje. Była to nie tylko świetna zabawa, ale również cenna lekcja o zdrowym odżywianiu. Zajęcia wzbudziły wiele entuzjazmu i na pewno zachęciły dzieci do sięgania po owoce i warzywa w codziennej diecie.