Salon wróżb andrzejkowych

W  dniu 30 listopada 2023 r. tj. we  wspomnienie św. Andrzeja Apostoła ŚWIETLICA SZKOLNA zaprosiła wszystkich uczniów kl. 1 – 8  do SALONU WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH. W myśl przysłowia ŚWIĘTY ANDRZEJ CI UKAŻE, CO CI LOS PRZYNIESIE W DARZE. Odwiedzający salon mogli poznać swoją najbliższą i odległą przyszłość, poszukując jej i odkrywając tajemnice ukryte na poszczególnych wyspach:

MOWA KWIATÓW
KOŁO PRZYSZŁOŚCI
WRÓŻBY Z KART
MAGIA i MOC KOLORÓW
GADAJĄCE DOMINO
WYCHODZĄCY BUT
IMIONA DZIEWCZĄT i IMIONA CHŁOPCÓW
LANIE WOSKU

Prawdziwą atrakcją było lanie wosku przez dziurkę od klucza. To najstarsza tradycyjna wróżba andrzejkowa.

Magiczna muzyka, tajemnicze zapachy, kolorowe migające światła, palące się świece sprawiały, że w salonie  panowała prawdziwie czarująca atmosfera, która oddziaływała na wszystkie zmysły. Większość elementów dekoracji jak również akcesoria do wróżb zostały wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych.

SZKODA TYLKO, ŻE TE DOBRE PRZEPOWIEDNIE NALEŻY TRAKTOWAĆ
Z PRZYMRUŻENIEM OKA.