Światowy Dzień Zwierząt

4 października przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt.

To dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt
i środowiska. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe
i zagrożone wyginięciem. Z tej okazji w naszej świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone przypomnieniu dzieciom o podstawowych zasadach opieki nad swoimi pupilami domowymi, a także zwrócenia uwagi na los zwierząt dzikich. Dzieci wspólnie zastanawiały się kim jest miłośnik zwierząt i jak postępuje wobec nich. Rozmowy na temat zwierząt, a szczególnie swoich pupili, wywołały poruszenie wśród dzieci. Uczniowie mieli możliwość opowiedzenia o swoich przyjaciołach. Powstały również piękne prace plastyczne przestawiające zwierzęta. Prezentujemy prace w technice rzeżby w plastelinie.