Wycieczka do Ratusza

W piątek, 7 czerwca, grupa V miała wyjątkową okazję odwiedzić Oświęcim. Nasza podróż rozpoczęła się od przejazdu autobusem miejskim, który dostarczył nas bezpiecznie na miejsce. Pierwszym punktem programu były warsztaty, które zostały wygrane przez dzieci w konkursie „Barwy rzeki Soły – młodzi ekolodzy”. Warsztaty na temat wikingów, które odbyły się w miejscowym ratuszu. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, dowiadując się wielu fascynujących faktów o życiu i kulturze wikingów. Następnie każde dziecko wykonało swoją tarczę i hełm wikinga. Na koniec dzieci miały możliwość obejrzeć pozostałe prace konkursowe w którym braliśmy udział. Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Darka za poprowadzenie tych interesujących zajęć.
Po intensywnym poranku nadszedł czas na chwilę relaksu. Udaliśmy się do pobliskiej cukierni, gdzie każdy mógł wybrać swoje ulubione lody. Następnie zjedliśmy je na Rynku Głównym, ciesząc się piękną pogodą i wspólnym towarzystwem.