Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2024 świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Popołudniu Języków Obcych zorganizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego.

Tym razem wydarzenie miało nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Uczniowie pracując
w mieszanych grupach wykonywali plakaty dotyczące wylosowanego przez nich wcześniej kraju. Do dyspozycji mieli przygotowane przez nauczycieli materiały w formie zdjęć dotyczących m.in. kultury, tradycji, zabytków, słynnych postaci, strojów ludowych, potraw: Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii
i Francji. Liczyła się kreatywność, estetyka, wykonanie i oczywiście poprawny dobór elementów. Następnie prezentowali swoje prace i omawiali je na forum. Na koniec czekał na nich mały poczęstunek w postaci m.in. francuskich bagietek i makaroników, niemieckiej czekolady i żelek Haribo, greckiej fety, hiszpańskich oliwek i angielskiej herbaty. Wszystkie dzieci otrzymały także w nagrodę gadżety zasponsorowane przez EDJO.

DS