Wycieczka do Oświęcimskiego Centrum Kultury

W środę, 8 maja, dzieci z grupy III i V udały się na wycieczkę. Najpierw autokarem przejechaliśmy do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Tam po kilku chwilach usiedliśmy wygodnie, żeby obejrzeć przepiękny musical pt. „Alicja w Krainie Czarów” wystawiony przez Teatr Muzyczny Forte. Dzieci były zachwycone muzyką, światłem, pięknymi strojami i dekoracjami. Następnie przedszkolaki przeszły do Zakładu Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Tam czekał już na nas Pan Szymon, który serdecznie nas przywitał i rozdał kamizelki odblaskowe, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Później przeszliśmy na plac, gdzie dzieci miały szybką powtórkę z ekologii. Dzieciaki sprawnie odpowiadały na pytania, doskonale znając kolory koszy i co ma się w nich znaleźć. Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia za kierownicę śmieciarki. Dzieci chętnie oglądały kabinę kierowcy i często używały klaksonu. Po skończeniu spotkania, wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski i słodkie krówki. Dziękujemy firmie ZUK i panu prezesowi Witoldowi Augustynowi za miłe przyjęcie oraz panu Szymonowi Stanaszkowi za garść informacji i oprowadzenie.
Na sam koniec została już tylko zabawa. Przeszliśmy do Parku Pokoju na plac zabaw. Dzieci zadowolone i tylko pozornie wyczerpane wróciły do przedszkola.