„Witaj wiosno”

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Dzieci przygotowywały opaski, prace plastyczne i kolorowe gaiki.

W czwartek, 21 marca, dzieci z Przedszkola „Pod Kasztanami” świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, wszystkie przedszkolaki były ubrane w odcienie zieleni oraz kwiatowe wzory. Tego dnia dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny, a także prezentowały swoje stroje, tańcząc przy piosence „Maszeruje wiosna”.

Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia był przemarsz ulicami Brzeszcz. Dzieci radośnie maszerowały, śpiewały w barwnym korowodzie na czele, którego reprezentanci poszczególnych grup nieśli konkursowe Marzanny.