Opis oferty:
Przedszkole „ POD KASZTANAMI ” zlokalizowane jest w spokojnej części Brzeszcz, z dala od głównych arterii. Posiada duży, dobrze wyposażony w nowoczesne urządzenia ogród przedszkolny. Placówka dysponuje pięcioma salami zajęć, które wyposażone są w nowe mebelki przedszkolne oraz stoliki i krzesełka, a także atrakcyjne kąciki zabaw oraz atrakcyjny ogród zimowy.

Wizja Przedszkola:
Przedszkole zapewnia każdemu dziecku podmiotowe i indywidualne traktowanie, bezpieczny, radosny i wszechstronny rozwój. Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom, stwarza sposobność nauki języka obcego oraz udziału w zajęciach rozwijających talenty i zainteresowania. Umożliwia także rodzicom uczestnictwo w codziennym życiu placówki oraz wspomaga ich w roli wychowawczej.

Misja Przedszkola:
Lata dziecięce są górami, z których rzeka bierze swój początek, rozpęd i kierunek” ~ Janusz Korczak

od p-la

Dodatkowe inicjatywy i przedsięwzięcia :

• realizacja projektów edukacyjnych dla dzieci;
  • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu;
  • wdrażanie programów rozwijających kompetencje społeczne, artystyczne, kulinarne i ekologiczne;
  • teatrzyki;
  • audycje muzyczne;
  • warsztaty;
  • spotkania z ciekawymi ludźmi;
  • imprezy okolicznościowe dla dzieci.

W ciągu roku szkolnego są organizowane różne uroczystości, m.in.:

• Dzień Przedszkolaka;
  • Dzień Marchewki;
  • Pasowanie na Przedszkolaka;
  • Narodowe Święto Niepodległości;
  • Dzień Pluszowego Misia;
  • Wróżby Andrzejkowe;
  • Mikołajki;
  • Spotkanie z górnikiem;
  • Wigilijka, Jasełka;
  • Dzień  Babci i Dziadka;
  • Bal karnawałowy;
  • Ekologiczny pierwszy dzień wiosny;
  • Urodziny Kasztanka;
  • Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie starszaków.

Inne imprezy organizowane w przedszkolu z udziałem dzieci (w miarę możliwości – ograniczenia związane z pandemią COVID-19):

• Organizacja urodzin dzieci – cały rok;
  • Spektakle teatralne na terenie przedszkola organizowane przy współpracy z Radą Rodziców;
  • Wycieczki i spacery związane z realizacją planowanej tematyki kompleksowej organizowane wg miesięcznych planów pracy, poznawanie dalszego otoczenia (szkoła podstawowa, biblioteka, urzędy i zakłady użyteczności publicznej, las, łąka, ogródki, sklepy, boisko, itp.);
  • Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów;
  • Konkursy organizowane przez inne instytucje;
  • Akcje i projekty organizowane przez instytucje współpracujące z przedszkolem.
  • Programy ogólnopolskie;
  • Warsztaty lub zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

W przedszkolu działa pięć oddziałów przedszkolnych w godzinach od 6:00 do 16:00.

Dzieci mogą korzystać z następujących posiłków:

• śniadanie – o godzinie 9:00jedzenie
  • poczęstunek i herbata – o godzinie 11:00
  • obiad – o godzinie 13:00
  • podwieczorek – o godzinie 14:00/14:30

Koszt posiłków:

• śniadanie:  2,50 zł
  • obiad:   4,00 zł
  • podwieczorek: 1,50 zł

Płatności za pobyt dziecka w przedszkolu dokonujemy do 15-go każdego miesiąca zgodnie z umową w zakresie wykonywania usług przedszkolnych.

bank

Numer rachunku bankowego – 50 8446 1016 2002 0012 6928 0001

UWAGA!                                                                                                                                z przedszkola

Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz sprawną organizację pracy przedszkola, opracowany został harmonogram:

6:00 – 8:45 – przyprowadzanie dzieci do przedszkola;
9:00 – śniadanie;
9:00 -13:00 – przedszkole zamknięte ze względu na bezpieczeństwo dzieci (w przypadku konieczności wcześniejszego odbioru dziecka dostępny jest dzwonek przy drzwiach wejściowych);
13.00 – obiad;
13.30 – 14:00 – otwarcie przedszkola, odbiór dzieci;
14:00 – 14:30 – podwieczorek;
14:30 – 16:00 – otwarcie przedszkola, odbiór dzieci.

Zmiana rozmiaru czcionki