W czwartek 13 kwietnia 2023r. rozpoczęła się realizacja programu „Świetliczaki eksperymenciaki”. Od tej pory w każdy czwartek świetlica szkolna zamienia się w laboratorium, w którym każdy „Świetliczak” ma możliwość czynnego udziału w wykonywanych doświadczeniach, dokonywania obserwacji, a na koniec wyciągania wniosków. Do tej pory sprawdzaliśmy: co pływa, tonie, opada, unosi się na powierzchni wody, z jakim ciśnieniem wydostaje się woda z otworów na różnym poziomie butelki, dlaczego przechylona woda w szklance zakryta kartonikiem nie wyleje się, obserwowaliśmy przemieszczanie się wcześniej zafarbowanej wody ze szklanki do szklanki po paskach ręcznika papierowego, a także sprawdzaliśmy ile zmieści się monet w kubku wypełnionym wodą po brzegi.

Program „Świetliczaki eksperymenciaki” ma stworzyć dzieciom możliwość lepszego poznania świata. Nic tak nie uczy i nie rozwija jak bezpośrednia obserwacja różnych zjawisk, które można wywołać przeprowadzając eksperymenty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

M.J.

 

 

„Świetliczaki eksperymenciaki”