W dniu jedenastego maja 2023r. uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w szkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego pt. „Tłumaczenie jest sztuką”.  Była to już szósta edycja konkursu. Zadania polegały na przełożeniu fragmentu dłuższego tekstu z języka niemieckiego na język polski oraz przetłumaczeniu z języka polskiego na język niemiecki dwóch niepowiązanych ze sobą zdań. W konkursie wzięło udział 20 uczestników.

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas siódmych:

 I miejsce- Oliwia Gębuś klasa 7a

II miejsce- Zuzanna Rak  klasa 7a

III miejsce- Filip Faber klasa 7b

 

W kategorii klas ósmych:

I miejsce- Justyna Gwiżdż klasa 8b

II miejsce- Wiktoria Górka klasa 8c

III miejsce- Aleksander Gębuś klasa 8a i Maja Szromba klasa 8c

Wyróżnienie- Oliwier Baguda klasa 8a

 

Gratulujemy Zwycięzcom!!!

D.S.

Wyniki Konkursu z J. Niemieckiego „Tłumaczenie jest sztuką”