W środę, 10 maja, wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach stomatologicznych, które poprowadziły panie higienistki z gabinetu stomatologicznego Emka w Tychach. Dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo szczotkować zęby, oraz co jest potrzebne do wykonania tej czynności. Przedszkolaki poznały lub przypomniały sobie piosenkę „Szczotka, pasta, kubek” przy której świetnie się bawiły. Po skończonych zajęciach, każdy indywidualnie podchodził do pań higienistek, które zrobiły przegląd ząbków oraz nałożyły żel z fluorem lub bez (projekt jest finansowany z NFZ). Każde dziecko otrzymało małą nagrodę. Wszyscy byli bardzo dzielni!

Bardzo dziękujemy p. Monice i p. Ewelinie za świetne zajęcia i poświęcony czas. Do zobaczenia wkrótce.

„Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!”

Warsztaty stomatologiczne