We wtorek i w środę, 10 i 11 maja, przedszkolaki z grup II – V odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeszczach. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki i cały znajdujący się w nim sprzęt. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Przekonały się również jak głośno może być w remizie podczas przygotowania do akcji ratunkowej. Odwiedziliśmy także szatnię strażaków i mogliśmy posłuchać jak działa radiostacja. Na sam koniec dzieci otrzymały słodką niespodziankę oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 

Natomiast w czwartek, 12 maja, to my gościliśmy naszych drogich strażaków. Tym razem to maluszki z gr. I mogły obejrzeć sprzęt i wóz strażacki. Ogromną atrakcją dla wszystkich okazało się lanie wody z węża strażackiego w naszym przedszkolnym ogrodzie, a przy okazji nasze urządzenia do zabawy w ogrodzie zyskały czystość. Były to trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Brzeszcze za poświęcony nam czas i pracę. 🚒

Z wizytą w strażnicy