W środę, 4 maja 2022 r, starszaki z grupy IV odwiedziły bibliotekę publiczną w Brzeszczach. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W bibliotece przywitała nas p. Agnieszka – bibliotekarka i  zaprosiła dzieci do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo im się spodobały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Agnieszka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda czytelnia oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Wizyta starszaków w bibliotece