„(…) Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.”

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. 11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski. Jest to dzień,  w którym Polska po 123 latach odzyskała upragnioną wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas starszych, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas akademii został uroczyście odśpiewany hymn państwowy. Tym samym po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Główny hol szkoły również przybrał świąteczny wygląd – ozdobiły go prace plastyczne uczniów klas 1 – 3 .

                                                                                                        Minisamorząd

 

 

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole