Witajcie Drogie Świetliczaki.

Święta Bożego Narodzenia to uczta dla wszystkich zmysłów. To już ostatni dzwonek, aby w ramach świątecznych przygotowań zaproponować Wam wdepnięcie do rodzinnej kuchni. Możecie przecież wyczarować razem z najbliższymi nie tylko smaczne, ale i piękne wypieki. Nie ma nic lepszego od domowych, WŁASNORĘCZNIE przygotowanych, pysznych, pachnących CIASTECZEK ŚWIĄTECZNYCH.

 Pieczenie i ozdabianie CIASTECZEK ŚWIĄTECZNYCH to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Często pieczenie pierników, kruchych ciasteczek, czy ciastek z dziurką na choinkę to oficjalne otwarcie sezonu świątecznego. Grudzień niewątpliwie kojarzy się z bliskością, czułością i rodzinnym ciepłem. Pieczenie ciasteczek może stać się kupą dobrej zabawy. W wielu rodzinach sama myśl o pieczeniu sprawia że na twarzach pojawia się uśmiech. Zadbajcie i Wy, aby w tym szczególnym czasie, w Waszych domach te codzienne obowiązki stały się przyjemnością. Wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych smakołyków może stać się okazją do rozmowy o mijającym roku, albo też o planach i marzeniach na nadchodzący Nowy Rok. To od Waszych preferencji zależy, które wypieki przygotujecie. Macie naprawdę duży wybór: od ciasteczek maślanych, przez cynamonowe aż po pyszne pierniczki. A przepisów na pierniczki jest całe mnóstwo, bo to pierniczki są najbardziej bożonarodzeniowymi ciasteczkami.

 Do pieczenia warto się przygotować poprzez wybór przepisów na CIASTECZKA ŚWIĄTECZNE, które będziecie chcieli przygotować. Kolejnym etapem będzie zgromadzenie foremek. Jest ich całe bogactwo: gwiazdy, gwiazdki, kwiatuszki, renifery, choinki, aniołki, bałwanki, serduszka, kółeczka, orzeszki, muszelki itp. Oprócz foremek mogą Wam się przydać: stolnica, sitko, radełko, wałek do ciasta, blaszki do pieczenia ciasteczek, pędzelki do malowania, czy też rękaw do dekorowania wypieków. Potem należy zgromadzić wszystkie potrzebne produkty. Zadbać o higieniczne i wygodne miejsce pracy oraz o odpowiedni strój (fartuszek ). Warto też pamiętać o dokładnym wymyciu rąk, a nawet założeniu rękawiczek jednorazowych. Po tych czynnościach nadchodzi czas przygotowania ciasta, formowania ciasteczek aż wreszcie pieczenie, a najlepsza zabawa zaczyna się wraz z dekorowaniem pierniczków i ciasteczek. Można do tego wykorzystać dekoracje dostępne w sklepach: różnorakie posypki czy kolorowe lukry, bądź polewy. Do dekorowania można też użyć maku, orzechów, kokosu, cukru pudru bądź jego kryształków. Ozdabianie ŚWIĄTECZNYCH CIASTECZEK to sama przyjemność. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności – wystarczy, że dacie się ponieść fantazji i zrobicie to wspólnie z całą rodziną.

 CIASTECZKA ŚWIĄTECZNE to nie tylko łakocie, które mogą cieszyć nie tylko zmysł smaku, ale mogą dać radość zmysłom wzroku. Możecie wykorzystać je jako elementy świątecznych dekoracji:

  • Ciasteczka można wykorzystać do dekoracji okien
  • Pierniczki wspaniale prezentują się na choince
  • Elegancki słoik z wypiekami możecie postawić na środku wieńca adwentowego i ułożyć na stole
  • Mały słoiczek z ciasteczkami świątecznymi możecie położyć na dekoracyjnej tacy wraz ze świeczkami zapachowymi i gałązką pachnącej jodełki.

 Własnoręcznie przygotowane , upieczone i udekorowane CIASTECZKA ŚWIĄTECZNE odpowiednio zapakowane, z pachnącą gałązką jodełki, zawiązane barwną wstążka to wspaniały rarytas, który może stać się podstawą smacznego prezentu dla kogoś bliskiego naszemu sercu.

Specjalnie dla Was zebraliśmy kilka prostych przepisów na ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA, które znajdziecie na stronie:  https://pl.padlet.com/b_kochman/ljx8wvh4l9wmd3ga

 

                                                                                                                   POWODZENIA

                                                                                                                         V.CH.

CIASTECZKA ŚWIĄTECZNE