Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się radośniejsi.

Święta są dla wszystkich szczególnym przeżyciem, a zwłaszcza dla dzieci. W każdym domu trwają przygotowania do Świąt,
tak aby najmłodsi mogli poczuć niezwykłą atmosferę tego cudownego czasu.
Dlatego też w klasie 3c przygotowałyśmy cykl zajęć online pt.„Magia świąt”.

Ich założeniem było zapoznanie uczniów z tradycjami i zwyczajami świątecznymi, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmocnienie więzi rodzinnych.

Za nami kolejne piątkowe spotkanie online, podczas którego uczniowie prezentowali przygotowane samodzielnie kartki świąteczne. Dzieci składały sobie życzenia, które zostały wcześniej pięknie zapisane.

Wysłuchaliśmy również pastorałki „Jest taki dzień…” oraz zobaczyliśmy prezentację pt. „Historia kartki świątecznej”. Poznaliśmy historię powstania kolędy „Cicha noc”. Na koniec ubieraliśmy  wirtualną choinkę, która została umieszczona na naszym klasowym padlecie. Przed nami już wkrótce kolędowanie, czyli śpiewanie wylosowanych wcześniej polskich tradycyjnych kolęd, bo Święta tuż…tuż..

Pragniemy również złożyć wszystkim życzenia

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia,

radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2021 przyniesie wszelką pomyślność

I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

J.Bolek, D. Englart wraz z uczniami kl. 3c

Wkrótce Boże Narodzenie