Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią wszystkie czary

W poniedziałek, 30 listopada, w Przedszkolu Pod Kasztanami zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to dzień wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, odkrywania przedmiotów, losowania, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który przedszkolak będzie miał najwięcej szczęścia w życiu i miłości. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. 
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Andrzejki