Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. W naszej szkole z tej okazji 6 listopada uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swoje prace związane z tym świętem. Poruszony został w nich temat naszych symboli narodowych, czyli hymnu, flagi i godła. Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom i uczniom za ogrom pracy, zaangażowanie i serce, które włożyli w przygotowanie pięknej lekcji historii.

Opiekun Minisamorządu E.M

11 Listopad – Narodowe Święto Niepodległości