„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Dnia 02.10.2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto przypada co roku na pierwszy piątek października. Bezinteresowny uśmiech to radość życia. Dzięki nauce zwanej gelotologią potwierdzono naukowo, że śmiech odstresowuje i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball – autor znanego na całym świecie symbolu żółtej buzi, tzw. „smiley face” stworzonej w 1963 roku. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tego radosnego święta. Minisamorząd szkolny, aby zwiększyć częstotliwość naszych uśmiechów, przygotował z tej okazji  symbolicznie „kartki życzeń z uśmiechem” oraz „żółte buźki”, które rozdawał uczniom i nauczycielom. Wszyscy dumnie nosili swoje „buźki”, a na twarzach przez cały dzień gościły promienne uśmiechy.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.

Ewa Mazur- opiekun Minisamorządu

 

Światowy Dzień Uśmiechu