W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2a ponownie bierze udział w innowacji pedagogicznej „Z kodowaniem za pan brat,” pod patronatem Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować EDU-SENS. Celem projektu, a zarazem innowacji, jest kształtowanie u dzieci miękkich kompetencji, tj. rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności; kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań; bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych (cel zgodny z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2020/2021).

    W poprzednim roku szkolnym dzięki ofiarności rodziców oraz dyrekcji mieliśmy możliwość zakupienia wielkiej maty edukacyjnej oraz kubków potrzebnych do kodowania. W związku z tym, że zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem uczniów, postanowiliśmy kontynuować nasz projekt. W bieżącym roku szkolnym, również dzięki wsparciu rodziców uczniów klasy 2a, zaczęliśmy już programować, wykorzystując do tego matę oraz tablicę multimedialną. Ale to nie wszystko. Czeka na nas niespodzianka… Lecz o niej napiszemy w kolejnym artykule 🙂

 

Autor: Żaneta Bielenin

Z KODOWANIEM ZA PAN BRAT