DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to bardzo duża zmiana zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Nasza szkoła jest placówką z ponad 160 letnią tradycją Jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi, w których uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Klasą integracyjną opiekuje się dwóch nauczycieli. Daje to dzieciom uczącym się w tych klasach wsparcie, pomoc, poczucie bezpieczeństwa, co wpływa na wysokie wyniki nauczania. Na co dzień uczymy akceptacji i tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Staramy się urzeczywistniać misję szkoły:

Bądź sobą dla siebie, człowiekiem dla świata”.

Wkrótce Państwa dzieci rozpoczną naukę w naszej szkole. Przejście dziecka z przedszkola do szkoły może być trudne. W życiu młodego człowieka zaczyna się bowiem nowy okres. Kończy się beztroska i zabawa, a zaczynają obowiązki i praca. Dlatego w tym okresie ważna jest nie tylko rola nauczyciela ale również rodziców. Nauczyciel dba o rozwój dziecka, wychowanie, troszczy się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, ale to przede wszystkim od rodziców zależy czy dziecko osiągnie sukces, czy otrzyma potrzebne wsparcie, pomoc, zainteresowanie swoimi sprawami, potrzebami.

W związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemicznego nie mogliśmy się z Państwem spotkać osobiście, tak jak to było zaplanowane, dlatego poniżej w załączniku przekazujemy Państwu najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy pierwszoklasistów oraz informacje na temat wyprawki.

Szczegółowe informacje przekazane będą podczas zebrań z wychowawcami poszczególnych klas na początku roku szkolnego.

Zachęcamy również Państwa do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły:

www. zsp4.brzeszcze.edu.pl

Życzymy Państwu i sobie, abyśmy mówili jednym głosem na temat nauczania i wychowania.

Zatroszczmy się wspólnie o dobry start dzieci, aby nauka była dla nich ciekawą przygodą.

Naszym przyszłym pierwszakom życzymy miłych chwil w szkole oraz sukcesów na miarę ich możliwości.

Dyrektor ZSP4 w Brzeszczach              
i przyszli wychowawcy klas pierwszych

Załączniki:
Załącznik 1 informacja dla Rodziców i Opiekunów klas pierwszych
Załącznik 2 wyprawka pierwszoklasisty

Informacje dla Rodziców i Opiekunów klas pierwszych