W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1a wzięli udział w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to program skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z bezpieczeństwem przeprowadzonych przez wychowawcę na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji.  Po przeprowadzonym cyklu zajęć, dzieci miały możliwość zweryfikowania swojej wiedzy. Podczas edukacji informatycznej na stronie internetowej programu, pierwszoklasiści samodzielnie rozwiązywali Wielki Test Bezpieczeństwa. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą, dzięki czemu zdobyli indywidualne dyplomy oraz certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” dla naszej szkoły.

Zachęcamy przyszłych pierwszoklasistów do udziału w kolejnej edycji programu w roku szkolnym 2020/2021. Naprawdę warto.

Autor: Ż. B

Zdobyliśmy Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka