Strony z pomocami multimedialnymi – oczywiście przy takich grach oprócz dziecka usiąść musi i dorosły, który będzie słuchał, czy dziecko wymawia prawidłowo.

Głoska– nieskończona ilość fantastycznych pomysłów na terapię – głównie małych dzieci, z którymi pracujemy nad ogólnym rozwojem mowy i uczymy je czytać metodą sylabową. Jeden z moich ulubionych pomysłów z tego bloga to memory dźwiękowe z balonów, ale tego typu szalonych pomysłów jest tam mnóstwo!
Zabawy i ćwiczenia tu proponowane można łatwo przygotować samemu, często nawet w trakcie zajęć.
Oprócz zabaw, na tej stronie można znaleźć także ciekawe artykuły o rozwoju dzieci, opóźnionym rozwoju mowy i in.
BLOG ADRESOWANY SZCZEGÓLNIE DO RODZICÓW! – bardzo go polecam rodzicom, ale nie tylko.
mimowa.pl – do ćwiczenia wymowy. Abonament roczny kosztuje 16 zł, ale można wybrać i krótsze opcje.
Kto to mówi– dla dzieci z niedosłuchem. Abonament miesięczny wynosi 30zł. Nie testowałam tej strony, wiem tylko o jej istnieniu.
Logofigle– proste gry, logopedyczne memory on-line dla starszych dzieci (bez obrazków – z napisami) oraz prezentacje z wyrazami z daną trudnością. Możliwość tworzenia własnych gier. Strona nieodpłatna.
chiwi.widex.com– doskonała i interaktywna pomoc dla dzieci z wadą słuchu, pomagająca oswoić osobę audiologa oraz narzędzia używane do badania słuchu (nioeodpłatna). Bardzo polecam zapoznanie się z tą bajką rodzicom takich maluszków oraz logopedom, którzy spotykają się z rodzicami dzieciaczków z niedosłuchem.
                                                                                                          Neurologopeda

mgr Zofia Kozak