W piątek 6 marca odbył się apel porządkowy, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Pani dyrektor Krystyna Wrona na wstępie omówiła zalecenia Ministra Edukacji Narodowej, dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz ochrony przed koronawirusem. Podczas spotkania zostały przypomniane podstawowe zasady higieny, w tym np. częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochronę podczas kaszlu i kichania. Prowadząca apel poinformowała, iż w naszej szkole w widocznych miejscach zostały powieszone instrukcje dotyczące między innymi mycia rąk. Natomiast na głównym korytarzu, obok portierni, znajduje się gazetka nt. profilaktyki zdrowotnej. W kolejnym punkcie Pani dyrektor przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poinformowała również, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenie placówki od 9 marca zostało zmienione wejście do szkoły, tak, aby uczniowie nie musieli przechodzić przez dwa parkingi. Dzięki współpracy Pani dyrektor oraz Rady Rodziców naszej Szkoły, w wyniku której powstał chodnik do nowego wejścia, nasi wychowankowie nie będą się już przeciskać pomiędzy wjeżdającymi i wyjeżdzającymi z parkingu szkolnego samochodami. W końcu dzieci będą mogły swobodniej przebyć drogę do drzwi naszej szkoły. Ta zmiana z pewnością zapewni spokój zarówno uczniom, pracownikom szkoły korzystającym z parkingów, jak i rodzicom dzieci, które uczęszczają do tej placówki. Pani dyrektor gratulujemy kolejnej dobrej decyzji gwarantującej zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszej placówki.

Apel porządkowy dot. profilaktyki zdrowotnej