W poniedziałek, 25 listopada, Agencja Muzyczna „Kontra” przygotowała dla uczniów naszej szkoły lekcję muzyki na żywo. Jak zawsze muzycy przygotowali dla nas wiele ciekawych informacji, ale naszą uwagę przykuwały wspaniałe umiejętności gry na wszystkich prezentowanych instrumentach. Tematem była wielka rodzina instrumentów perkusyjnych. W pierwszej części spotkania wyruszyliśmy w egzotyczną podróż do źródeł pulsującej rytmami muzyki afrykańskiej. Zdziwiło nas, jak wiele instrumentów dała nam sama przyroda. Bawiliśmy się przy dźwiękach bongosów, timbalesów, koziego bębna i innych. W dalszej części lekcji podziwialiśmy niezwykłe możliwości wibrafonu, a na koniec stworzyliśmy grupę perkusyjną i akompaniowaliśmy  do pięknej piosenki „Rzeka marzeń” z filmu pt. „W pustyni i w puszczy”.

Lekcja muzyki na żywo