Konstrukcje to temat niezwykle ważny w architekturze. Nie mogło więc go zabraknąć w architektonicznej przygodzie klasy 3C. Co wydarzyło się podczas naszych (już szóstych!) warsztatów? Tym razem celem naszych zajęć było:

  • poznanie różnych rodzajów konstrukcji;
  • uświadomienie sobie wpływu materiałów budowlanych na formę architektoniczną;
  • poznanie prostych technik budowania;
  • poznanie warsztatu budowania formy zarówno w sposób „konstruktywistyczny”, jak i „rzeźbiarski”.

      Pani architekt zaprezentowała nam przykłady budowli wykonanych z różnych materiałów i w różnych technikach konstrukcyjnych – dom, most, wieżę. Pokazała nam też przykłady materiałów budowlanych, opowiadając o ich właściwościach, bezpieczeństwie konstrukcji i trwałości. Wspólnie zastanawialiśmy się nad konstrukcją budynku szkoły, swoich domów oraz innych obiektów w otoczeniu.

      Jeśli chodzi o część praktyczną to tutaj czekało nas nie lada wyzwanie. W małych grupach,  na tekturowych podkładkach formatu A3 musieliśmy wykonują proste konstrukcje, wybierając technikę budowy: składanie, łączenie „na sucho” i klejem, lepienie itd. Ważna była tutaj różnorodność technik i form. Zbudowaliśmy więc most, galerię, a nawet wieżę widokową.

Konstrukcje czyli Archi – Przygody #6 w klasie 3c