Z radością informujemy, że znaleźliśmy się w gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „1000 pierwszych inicjatyw” zgłoszonej w ramach Code Week 2019. Nasze zaangażowanie w naukę programowania zostało docenione przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. W tym roku Code Week odbywał się w dniach 5 – 20 października.

https://codeweek.eu/

 

Wygrana w konkursie „1000 pierwszych inicjatyw” Code Week 2019!