28 listopada klasy młodsze wzięły udział w spotkaniu z panią Anią, która na co dzień jest dietetykiem w Centrum Dietetycznym NATURHAUSE  w Brzeszczach. Celem tej prelekcji było zwrócenie uwagi na prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci oraz zdrowy styl życia.

      Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, które dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.  Dzieci uzyskały informacje m.in. jakie przekąski  powinny ze sobą zabierać do szkoły oraz jakich produktów  unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do zmiany niewłaściwych nawyków żywieniowych na bardziej zdrowe i wartościowe.

Autor: JW

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W RAMACH PROGRAMU „Owoce i warzywa w roli głównej”