We wtorek, 5 listopada, w ramach cyklu zajęć świetlicowych „Poznajemy zawody”, odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach. W zajęciach uczestniczyły dzieci uczęszczające na świetlicę. 

Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Straży  Pożarnej. 
Uczniowie  dowiedzieli  się , że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, czasami  bardzo  niebezpieczna.  Poznali  jego  zadania  i  obowiązki  oraz  dowiedzieli  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka.   Strażacy  zademonstrowali  zasady  udzielania  pierwszej  pomocy   w  nagłych  wypadkach  oraz  przypomnieli  numery  alarmowe, które  należy  znać.   Uczniowie  zobaczyli , jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy   i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia.

Naszym Gościom – Panu Robertowi i Panu Mateuszowi bardzo dziękujemy za profesjonalną prezencję swojego zawodu, poświęcony czas i uwagę. 

Poznajemy zawody – strażacy
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast