We wtorek, 29 października, w ramach cyklu zajęć świetlicowych „Poznajemy zawody”, odwiedzili nas ratownicy medyczni. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: 1b, 1a, 2b, 3c oraz dzieci przebywające w tym czasie w świetlicy szkolnej.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było zapoznanie dzieci z zawodem ratownika medycznego oraz przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie nauczyli się, jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej, zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.

 Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne informacje, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom Małego Ratownika.

Naszym Gościom – Pani Sylwii oraz innym ratownikom bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także poświęcony czas i uwagę. 

Poznajemy zawody – ratownictwo medyczne