W ostatni piątek września każdego roku, w całej Małopolsce obchodzona jest Noc Naukowców. W tym roku święto wszystkich kochających naukę wypadło 27 września. Postanowiliśmy wziąć w nim udział. Tak więc o godzinie 16 wyruszyliśmy spod szkoły ku nauce, czyli dokładnie na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Braliśmy tam udział w zajęciach z robotyki, gdzie mogliśmy się pobawić humanoidalnymi robotami. Zagraliśmy w różne gry logiczne w salonie gier nie hazardowych. Bawiliśmy się krzywymi matematycznymi na olbrzymiej interaktywnej tablicy. Obejrzeliśmy jak powstaje druk 3D. Byliśmy na pokazie własności elektrycznych i magnetycznych ciał. Iiiii tak nas to zmęczyło, że wstąpiliśmy na szybkiego „Maka”. Jednak nie zabawiliśmy tam długo. Musieliśmy jeszcze zdążyć odwiedzić

Ogrody Doświadczeń Lema. W nocy prezentuje się on świetnie. W parku szaleliśmy na różnych przyrządach, każdy mechanizm został wypróbowany, na każdym instrumencie zagraliśmy i w każdym lustrze się przeglądnęliśmy. Czekała nas jeszcze lekcja o dźwięku. Świetnie bawiliśmy się gdy wszyscy dostaliśmy tuby kibica do ręki i mogliśmy razem trąbić. Przeżycie było bezcenne. Zmęczeni i pełni wrażeń dotarliśmy pod szkołę  krótko przed północą.

Na tej wycieczce byliśmy – My czyli 8a, 8b i trzy Panie: Tatiana Pałka-Witowska, Anna Szlenk i Teresa Michalik.

Małopolska Noc Naukowców