Światowy Dzień Uśmiechu i…… Szalonych Fryzur

Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Święto to istnieje w kalendarzu już od 1999 roku, a jego twórcą jest  Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Twórca żółtego znaczka w inauguracyjnym przemówieniu powiedział:

„Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy. Czasem świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć,a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nieprawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia”.  

W tym roku po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole. Było słonecznie, kolorowo i „buźkowo”.  Aby wywołać uśmiech na twarzach innych, każdy mógł zaszaleć i przyjść do szkoły w „szalonej” fryzurze. Okazało się, że pomysłowość  uczniów nie zna granic, co można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.  Mamy nadzieję, że dzień ten na trwale wpisze się  w tradycję szkoły, a uśmiech będzie gościł na twarzach wszystkich przez cały rok, bo… ,,Co zawsze możesz dać drugiemu człowiekowi sam nie tracąc niczego? -UŚMIECH !!!”

Światowy Dzień Uśmiechu i…… Szalonych Fryzur