20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.
Z okazji Dnia Przedszkolaka w wielu przedszkolach organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy.
W grupie V Dzień Przedszkolaka połączyliśmy z akcją „Sprzątania Świata”. W tym dniu naszą grupę odwiedzili uczniowie klasy I b, którzy złożyli przedszkolakom życzenia, obdarowali medalami „Super Przedszkolaka”  oraz poczęstowali słodkościami. Potem wspólnie wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki  poszliśmy porządkować park. Śmieci nazbieraliśmy nie za wiele, co nas bardzo ucieszyło, bo to znaczy, że mieszkańcy Brzeszcz dbają o czystość i porządek miejsca, w którym żyją i mieszkają. Zwieńczeniem dnia były zawody sportowe, które sprawiły nam wiele radości.

 

Dzień Przedszkolaka