Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku. Rozpoczęła się wspólnym czytaniem Pana Tadeusza . Od tego czasu  Kancelaria Prezydenta ogłasza lekturę, którą warto przypomnieć Polakom.

W tym roku odkrywano piękno i aktualność ośmiu nowel. Prezydent Andrzej Duda, popularyzując czytelnictwo, powiedział, że piękno polskiej literatury ma moc jednoczenia ludzi wokół wspólnych celów i wartości.

Nasza Szkoła corocznie zgłasza swój udział w Narodowym Czytaniu. Mamy już kolekcję pamiątkowych pieczątek i kolekcjonerskich wydań dzieł literatury polskiej. Uczestnicząc w akcji, organizujemy szkolne lub klasowe konkursy pięknego czytania. Tak było i w tym roku. Uczniowie sami wybierali fragment noweli. Najczęściej był to utwór E. Orzeszkowej: Dobra pani i Sachem H. Sienkiewicza.

Już wiemy, ze w przyszłym roku bliżej poznamy Balladynę Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie