Klasa 4c i 8a w  dniu 5 czerwca uczestniczyły w  Zlocie Młodych Ekologów. Już po raz osiemnasty imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Ekologiczne BIOS. Młodzi ekolodzy wyruszyli na trasę, która w tym roku prowadziła przez kompleks stawowy Nazieleńce. Uczestnicy zlotu korzystając z mapy musieli znaleźć właściwą drogę. W czasie wędrówki mieli okazję zapoznać  się z ciekawostkami przyrodniczymi i historycznymi, którymi dzielił się z dziećmi Pan Grzegorz Baczkowski.
Na mecie obok remizy OSP Bór na drużyny czekał poczęstunek oraz liczne atrakcje. Jedną  z nich był pokaz przygotowany przez  członkowie OSP Bór. Potem uczniowie mieli możliwość zwiedzania  samochodu bojowego.
Ponadto uczestnicy Zlotu zwiedzili Miejsce Pamięci – Podobóz KL Auschwitz Budy-Bór. Pan Dagmar Kopijasz, przedstawiciel Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci KL Auschwitz-Birkenau przybliżył uczniom wydarzenia, które miały tam miejsce w czasie II wojny światowej oraz oprowadził po wystawie zlokalizowanej w siedzibie Fundacji.
Rozstrzygnięty został również konkurs na logo przyszłorocznego XIX Zlotu. Największe uznanie Jury zdobył  znak zaprojektowany przez uczennicę naszej szkoły Wiktorię Górkę z klasy 4c. Znak ten znajdzie na koszulce przyszłorocznego Zlotu!

   

XVIII Zlot Młodych Ekologów