Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Święto to istnieje w kalendarzu już od 1999 roku, a jego twórcą jest  Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Twórca żółtego znaczka w inauguracyjnym przemówieniu powiedział: „Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy. Czasem świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć, a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nieprawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia”. W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole. Było słonecznie, kolorowo i „buźkowo”.  Mamy nadzieję, że dzień ten na trwale wpisze się w tradycję szkoły, a uśmiech będzie gościł na twarzach wszystkich przez cały rok, bo…

Co zawsze możesz dać drugiemu człowiekowi sam nie tracąc niczego?-UŚMIECH !!!

     Tekst: Iwona Wójcik

Światowy Dzień Uśmiechu